Yangın Merdiveni

Yangın Merdiveni

Yangın Merdiveni

‘’Yangın merdivenleri’’ pek çok farklı model ve renk seçenekleriyle müşteriye sunulmaktadır. ‘’Yangın merdiveni modelleri’’ arasında sıklıkla tercih edilen ve güvenlik açısından da etkili olan bir modelde Z tipi yangın merdivenidir.

Z Tipi Yangın Merdiveni

‘’Yangın merdiveni’’ artık neredeyse her binada karşılaştığımız güvenlik önlemlerindendir. Bir binanın ne tür bir yangın merdiveni kullanımına uygun olduğu belirlenirken binanın yapısı dikkate alınır. ‘’Yangın merdiveni firmaları’’ binalara önce keşif ekipleri gönderir ve binanın hangi yangın merdivenine uygun olduğu belirlenir. Buna uygun yapılan ‘’yangın merdiveni imalatı’’ da kısa süre içinde montaj edilerek yangın tedbiri alınmış olur.

Z tipi yangın merdiveninde, yangın merdiveninin oluşturduğu şekil dışarıdan bakıldığında bir z harfine benzediği için bu isim konulmuştur. Z tipi yangın merdivenleri, spiral yangın merdivenine oranla daha çok tercih edilmektedir. Tabi ki bunun birkaç sebebi bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını şöyle sayabiliriz:

1- Dairesel yangın merdivenlerine oranla destek elemanları daha elverişli olduğu için Z tipi yangın merdivenleri daha güvenli bir şekilde monte edilmektedir.

2- Yer sıkıntısı olan kurum ve binalar dairesel modeli tercih etmektedir. Çünkü daha dar bir alanda kullanılabilmektedir. Oysa z tipi yangın merdivenleri daha geniş bir alanı kaplar ve bu da tabi ki aynı anda daha çok insanın tahliye edilebilmesini sağlar.

3- Z tipi yangın merdiveni kullanıldığında, aynı kattan birden çok yangın kapısı kullanılabilir. Bu da tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Dairesel yangın merdiveni ve z tipi yangın merdiveni arasında fiyat farklılıkları bulunur. ‘’Yangın merdiveni fiyatları’’ belirlenirken pek çok farklı kriter dikkat alınmaktadır. Daha güvenli oluşu ve daha geniş bir alanı kaplaması nedeniyle z tipi yangın merdiveni modeli daha pahalı olan modeldir. Lakin ‘’ucuz yangın merdiveni’’ arayışında olmaktansa kaliteli ve kullanışlı yangın merdiveni aranmalıdır. Bu nedenle eğer binanızda yeterli alan bulunmaktaysa z tipi yangın merdivenini kullanmanızı öneriyoruz. Güvenliğiniz için ön planda tutmanız gereken şey yangın merdiveninin kalitesidir.

‘’İzmir yangın merdiveni’’ olarak bu konuda size yardımcı olabiliriz. Ayrıca ‘’Ankara yangın merdiveni’’ firması da bu konuda güvenilir modeller sunmaktadır. 

 

Yangın Merdiveni İhtiyaçlarınız İçin Aşağıdaki Adresleri Ziyeret Edebilirsiniz.

http://www.yanginmerdivenleriimalati.com http://www.yanginmerdiven.net   http://www.yangin-merdiveni.com http://www.yanginmerdivenci.com   http://www.yanginmerdiveni.gen.tr http://www.istanbulyanginmerdiveni.net   http://www.yanginmerdiveni.com.tr http://www.yanginmerdiven.com   http://www.yanginmerdivencim.com http://www.yanginmerdiveni.net

Bulunduğunuz İl İlçe Hiç Fark Etmez… Yangın Kapısı İhtiyaçlarınız İçin İletişim Kanallarımızı Kulanıp Yangın Kapısı, Yangın Kapısı Fiyatları, Yangın Kapısı İmalatı, Panik Barlı Yangın Kapısı, Camlı Yangın Kapısı, Ahşap Yangın Kapısı, Paslanmaz Yangın Kapısı, Serifikalı Yangın Kapısı ve Daha Birçok Konuda Merak Etiğiniz Herşeyi Güler Yüzlü Satış Personellerimizden Sorabilirsiniz.

Yangın Kapısı İhtiyaçlarınız İçin Aşağıdaki Adresleri Ziyeret Edebilirsiniz.

http://www.istanbulyanginkapisi.com  http://www.yanginkapisiimalati.com   http://www.yanginkapisi.org http://www.yanginkapilari.net   http://www.yanginkapisi.net  http://www.yanginkapilari.org http://www.istanbulsackapikasasi.com