Yangın Merdiveni

Yangın Merdiveni

Yangın Merdiveni İmalatında Hangi Malzemeler Kullanılmalıdır?

‘’Yangın merdivenleri’’ binanızda aksesuar ya da şık bir görünüm amacıyla kullandığınız bölümler değildir. Öncelikle herkesin bilmesi ve aklından hiç çıkarmaması gereken şey ‘’yangın merdiveni’’ konusunun tamamen can ve mal güvenliği ile alakalı olduğudur. Binanızın bu kısımları gerektiğinde sizin hayatını kurtaracaktır. Bu nedenle ‘’yangın merdiveni modelleri’’ arasında seçim yapılırken tüm bu bilgiler göz önünde bulundurulmalıdır.

‘’Yangın merdiveni firmaları’’ bazen daha karlı işler yapabilmek amacıyla daha ucuz maliyetli malzemelere yönelebilir. Tabi ki bu iş etiğine sığmayan davranışlar arasında yer almaktadır. Bu yüzden iyi bir yangın merdiveninin nasıl olması gerektiği konusunda bazı şartlar vardır.

Öncelikle kaliteli bir ‘’yangın merdiveni imalatı’’ için uygulamanın yapılacağı bina bir mühendis tarafından incelenmelidir. Zemin etüdünün jeolojik labaratuvar testlerinin ardından tamamlanması ile hangi yangın merdiveninin binaya en uygun yangın merdiveni olacağı konusu açıklığa kavuşmuş olur. Sonraki aşamada ise binana uygulanacak yangın merdiveninin ve kullanılması planlanan malzemelerin statik hesapları uzman ekiplerce yapılmalıdır. Uluslararası ve TSE standartlarına uygun malzemelerin kullanılması gerekmektedir. ‘’Yangın merdiveni ölçüleri’’ de bu aşamada belirlenir. ‘’Yangın merdiveni imalatı’’ aşamasından çalışacak elemanlar tecrübeli olmalıdır. Yanmaz boyalar ve yanmaz malzemeler kullanılarak yapılan imalat, çizimlere uygun bir şekilde ilerlemelidir.

Ana taşıyıcı direkler en az 120*120=5 mm kalınlığında olmalıdır. Bunun yanı sıra yangın merdiveninin basamak ebatları da belli ölçülerle imal edilmek mecburiyetindedir. Genel ölçüleri 100*25*3*2 şeklinde olmalıdır. Basamak ve sahanlık sacları ise en az 45 mm baklava desenli saclardan üretilmek zorundadır. Yağmurlu ya da karlı havalarda da yangın çıkabilir. Bu yüzden basamaklar yangın anında insanlar hızla binadan ayrılırken kaymamalıdır. Buna uygun malzemelerden imal edilmelidir. Merdiven platformu taşıyıcısı karkasının 40*8=4 mm olan demirden imal edilmesi de zorunludur.

‘’Ankara yangın merdiveni’’ tüm bu aşamaları dikkate alarak imalatlarını gerçekleştirmektedir. Müşterilerine kalitenin yanında ‘’ucuz yangın merdiveni’’ alma imkanı da sağlayan firma, tecrübeli çalışanları sayesinde tüm bu aşamaları titizlikle yürütmektedir.

‘’Yangın merdiveni fiyatları’’ modellere ve kalitelerine göre değişmektedir. ‘’İstanbul yangın merdiveni’’ firması da pek çok farklı modelde yangın merdiveni imal etmektedir.

Yangın Merdiveni İhtiyaçlarınız İçin Aşağıdaki Adresleri Ziyeret Edebilirsiniz.

http://www.yanginmerdivenleriimalati.com http://www.yanginmerdiven.net   http://www.yangin-merdiveni.com http://www.yanginmerdivenci.com   http://www.yanginmerdiveni.gen.tr http://www.istanbulyanginmerdiveni.net   http://www.yanginmerdiveni.com.tr http://www.yanginmerdiven.com   http://www.yanginmerdivencim.com http://www.yanginmerdiveni.net

Bulunduğunuz İl İlçe Hiç Fark Etmez… Yangın Kapısı İhtiyaçlarınız İçin İletişim Kanallarımızı Kulanıp Yangın Kapısı, Yangın Kapısı Fiyatları, Yangın Kapısı İmalatı, Panik Barlı Yangın Kapısı, Camlı Yangın Kapısı, Ahşap Yangın Kapısı, Paslanmaz Yangın Kapısı, Serifikalı Yangın Kapısı ve Daha Birçok Konuda Merak Etiğiniz Herşeyi Güler Yüzlü Satış Personellerimizden Sorabilirsiniz.

Yangın Kapısı İhtiyaçlarınız İçin Aşağıdaki Adresleri Ziyeret Edebilirsiniz.

http://www.istanbulyanginkapisi.com  http://www.yanginkapisiimalati.com   http://www.yanginkapisi.org http://www.yanginkapilari.net   http://www.yanginkapisi.net  http://www.yanginkapilari.org http://www.istanbulsackapikasasi.com