Yangın Merdiveni Firmaları

Yangın Merdiveni Firmaları

Yangın Merdiveni Firmaları

'Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik' uygulamaya konulduktan sonra çok fazla firma yangın ekipmanları ve aksesuarları konusunda piyasada çalışmaya başlamışlardır. Talep oldukça talepleri karşılamaya çalışan arz da elbetteki piyasa kuralları gereği fazla sayıda olacaktır. Yangın merdiveni, yangın tüpü, yangın kapısı vb. ihtiyaçları karşılayan firmalar birbirleriyle rekabet edebilsinler diye fiyat kırma konusunda amansız bir yarışın içine girmişlerdir. Ancak firmaların bu konuda çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü herşeyin bir ederi vardır, ve bu deerin altında fiyat verildiği taktirde bilinmelidir ki bir kalitesizlik ve sahtekarlık boyutu işin içine girmiştir demektir.

Yangın merdiveni firmaları Yönetmelik'te belirtilen detaylara dikkat ederek ürünlerini hazırlamak zorundadır. Ayrıca bu firmalar uzman gözüyle binaların çıkışları, yangın merdivenlerinin konumu, sayısı, toplanma noktası gibi konuları uzman gözüyle değerlendirecekler ve de firmalarımızı yönlendireceklerdir. Yönetmelik'te merdivenlerin sayısı, katlar arasında olması gereken basamak sayısı, binadaki yangın yükü değerlendirmesi sonucuna göre kullanılacak olan profil sayısı ve ebatları konusunda net bilgiler verilmiştir. Bu net bilgiler ışığında binanızı keşif yapan yangın merdivenleri firmaları her katta çalışan sayısı, binanızın eni ve boyu özelliklerini deerlendirerek yangın merdiveni konumunu belirleyecektir. Binadaki herhangi bir insanın binadan kaçışı için yangın merdivenine olan uzaklığı 12-18 metre arasında olmalıdır ve yangın merdiveni konumu Yönetmelik'te yer alan bu bilgi ile belirlenmektedir.

Aldığınız teklif bedeli piyasada yerleşik ortalama bedelin altında ise mutlaka yeniden bu süreci değerlendirme yapmanız gerekir. Ayrıntılı hesaplamalar içeren mühendislik hesaplarının dahil olduğu bu sürecin yönetimi ve malzemelerin alınması ve projeye göre imalatı için belirli bir bedel ödemeniz gerekir; bu bedel belirli bir değerin altında ise o zaman bir kalitesizlik söz konusu olabilir.