Yangın Merdiveni

Yangın Merdiveni

Yangın, hızla yayılabilen ve büyüyen bir afettir. Bu nedenle can ve mal kaybı konusunda diğer afetlere göre daha çok kayba neden olabilir. Ayrıca teknolojik ve elektronik cihazla vasıtasıyla her an yangın çıkma ihtimali de bulunmaktadır. Bu nedenle her an karşı karşıya kalabileceğimiz bir afettir.

Yangına karşı yangın kapısı, ‘’yangın merdiveni’’ gibi tedbirler ile kendimizi korumaya çalışırız. Ayrıca evlerimizde ve binamızda yangın söndürme tüpleri bulundurmamız gerekmektedir. Otomatik sprinkler sistemi kullanılarak yangına anında müdahale etmek de mümkündür.

Yangınla Mücadele

Otomatik sprinkler sistemi kendiliğinden devreye girerek yangına müdahale etmektedir. Yangının üzerine su sıkıp yangına müdahale ederken bir yandan da yangın çıktığına dair bir alarm ile insanları uyarır. Odanın ısısını ve duman seviyesini azaltması ile de örneğin müdahaleye gelen itfaiye çalışanlarının işlerini kolaylaştırır. Bu sprinkler sisteminin sulu ve köpüklü söndürme sistemi olmak üzere 2 farklı modeli bulunmaktadır. Bu modeller farklı yangın tiplerine karşı kullanılmaktadır. Sulu yandırma sisteminin amacı yangın çıktığında gelen alarm ile devreye girerek yangını söndürmektir. Köpüklü söndürme sistemleri daha çok büyük fabrikalar için uygun olmaktadır.

Binalarımız için önemli bir tedbirde yangın merdivenidir. ‘’Yangın merdivenleri’’ insanların yangın anında binadan tahliye edilebilmesini sağlar. Böylesine önemli bir görevi üstlenen yangın merdiveninin mutlaka yangın yönetmeliğine uygun bir şekilde tasarlanıp üretilmesi ve yine bu yönetmeliğe uygun monte edilmesi gerekmektedir. Binanızın yapısına uygun olan yangın merdiveni kullanılmalıdır. Yangın merdiveniniz ısıya dayanıklı olan malzemelerden yapılmalıdır. Yangın merdiveni aralıkları ile taşıma kapasitesi de yönetmeliklere uygun olmalıdır.

Yani yangın merdivenleri ancak bu konuda uzman ‘’yangın merdiveni firmaları’’ tarafından üretilip monte edilmelidir. ‘’Yangın merdiveni modelleri’’ arasından binanıza uygun olan olanı seçilip şartnameler ile belirlenmiş ‘’yangın merdiveni ölçüleri’’ dikkate alınarak imal edilmelidir. Hangi model yangın merdiveni kullanılacağı konusunda sizlerin görüşü de alınabilir. ‘’Makaralı yangın merdiveni’’ ve ‘’galvanizli yangın merdiveni’’ sık sık tercih edilmektedir.

‘’İstanbul yangın merdiveni’’ firmasından bu konuda faydalanabilirsiniz. Uzman ekibi ve uygun ödeme seçenekleriyle sizlere daha kaliteli hizmet sunulur. Böyle önemli bir konuda gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 

Yangın Merdiveni İhtiyaçlarınız İçin Aşağıdaki Adresleri Ziyeret Edebilirsiniz.

http://www.yanginmerdivenleriimalati.com http://www.yanginmerdiven.net   http://www.yangin-merdiveni.com http://www.yanginmerdivenci.com   http://www.yanginmerdiveni.gen.tr http://www.istanbulyanginmerdiveni.net   http://www.yanginmerdiveni.com.tr http://www.yanginmerdiven.com   http://www.yanginmerdivencim.com http://www.yanginmerdiveni.net

Bulunduğunuz İl İlçe Hiç Fark Etmez… Yangın Kapısı İhtiyaçlarınız İçin İletişim Kanallarımızı Kulanıp Yangın Kapısı, Yangın Kapısı Fiyatları, Yangın Kapısı İmalatı, Panik Barlı Yangın Kapısı, Camlı Yangın Kapısı, Ahşap Yangın Kapısı, Paslanmaz Yangın Kapısı, Serifikalı Yangın Kapısı ve Daha Birçok Konuda Merak Etiğiniz Herşeyi Güler Yüzlü Satış Personellerimizden Sorabilirsiniz.

Yangın Kapısı İhtiyaçlarınız İçin Aşağıdaki Adresleri Ziyeret Edebilirsiniz.

http://www.istanbulyanginkapisi.com  http://www.yanginkapisiimalati.com   http://www.yanginkapisi.org http://www.yanginkapilari.net   http://www.yanginkapisi.net  http://www.yanginkapilari.org http://www.istanbulsackapikasasi.com