YANGIN MERDİVENİ MODELLERİ

YANGIN MERDİVENİ MODELLERİ

YANGIN MERDİVENİ MODELLERİ

Yangın merdivenleri binaların şekillerine ve ihtiyaçlara göre farklı şekillerde üretilmektedir. ‘Yangın merdiveni modelleri’ dairesel yangın merdiveni, Z tipi yangın merdiveni ve düz yangın merdiveni olarak üç gruba ayrılmaktadır. ‘Yangın merdiveni modelleri’ farklı olsalar da her birinin kullanım amacına uygun olarak üretilmesi gerekir.

Yangın merdiveni modelleri’ için her birinin üretimine ve kullanımına ilişkin belirlenmiş kurallar vardır. Farklı ‘yangın merdiveni modelleri’ için kullanılan malzemelerde değişmektedir. Merdivenin şekline göre merdiven üretiminde kullanılan malzemelerin ölçüleri ve miktarları değişmektedir. ‘Yangın merdiveni modelleri’ farklılık gösterse de merdiven üretiminde kullanılan malzemelerin yangına dayanıklı malzemeler olması gerekir. Merdiven üretiminde kullanılan metallerin yangın anında sıcaklığa dayanabilecek şekilde olması gerekir. Kullanılan metallerin üzerine yapılan boyalarda yangına dayanıklı olmalıdır. Yangın merdiveni modellerine göre yangın merdiveni fiyatları değişmektedir. Merdiven üretiminde kullanılan malzemeler yangın merdiveninin fiyatlarının değişmesine neden olmaktadır. Binanıza yangın merdiveni yaptırmak istiyorsanız yangın merdiveni firmalarını araştırarak uygun fiyatlara kaliteli yangın merdiveni yapan bir firmayı bulabilirsiniz.

Yangın merdiveni modelleri’ seçiminde binanın durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Binanın kat sayısı, merdivenin binanın hangi tarafına monte edileceği ve bina içerisinde kaç kişinin yaşadığı gibi unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır. Yangın merdivenini tehlike anında kaç kişinin kullanacağı bilinerek yangın merdiveninin bu ağırlığı taşıyıp taşıyamayacağı hesaplanmalıdır. ‘Yangın merdiveni modelleri’ insanların yangın anında rahatlıkla çıkabileceği şekillerde tasarlanmalıdır. ‘Yangın merdiveni modelleri’ için belirlenmiş yasal ölçüler vardır ve her yangın merdiveni modelinin bu ölçüler doğrultusunda üretilmesi gerekir.

‘Yangın merdiveni modelleri’ içerisinde en çok kullanılan dairesel yangın merdivenidir. Özellikle çok katlı binalarda dairesel yangın merdivenleri kullanılmaktadır. Z tipi yangın merdiveni konutlarda fazla kullanılmamaktadır. Bu merdiven zikzak şeklinde olduğu için fazla alan kaplamaktadır. Her binanın yapısı da Z tipi yangın merdivenine uygun olmayabilir. Bu nedenle Z tipi yangın merdiveni daha çok kamu binalarında ve iş merkezlerinde kullanılmaktadır.

Yangın merdivenleri binalarda yaşayan insanlar için alınması gereken bir güvenlik önlemidir. ‘Yangın merdiveni modelleri’ arasında binanızın yapısına uygun olan bir modeli uzman bir mühendis yardımıyla belirlemelisiniz. Belirlenen yangın merdiveni binadaki insanların kolay ve güvenilir bir şekilde binadan tahliyesini sağlayacak şekilde binaya yerleştirilmelidir.  

 

Yangın Merdiveni İhtiyaçlarınız İçin Aşağıdaki Adresleri Ziyeret Edebilirsiniz.

http://www.yanginmerdivenleriimalati.com http://www.yanginmerdiven.net   http://www.yangin-merdiveni.com http://www.yanginmerdivenci.com   http://www.yanginmerdiveni.gen.tr http://www.istanbulyanginmerdiveni.net   http://www.yanginmerdiveni.com.tr http://www.yanginmerdiven.com   http://www.yanginmerdivencim.com http://www.yanginmerdiveni.net

Bulunduğunuz İl İlçe Hiç Fark Etmez… Yangın Kapısı İhtiyaçlarınız İçin İletişim Kanallarımızı Kulanıp Yangın Kapısı, Yangın Kapısı Fiyatları, Yangın Kapısı İmalatı, Panik Barlı Yangın Kapısı, Camlı Yangın Kapısı, Ahşap Yangın Kapısı, Paslanmaz Yangın Kapısı, Serifikalı Yangın Kapısı ve Daha Birçok Konuda Merak Etiğiniz Herşeyi Güler Yüzlü Satış Personellerimizden Sorabilirsiniz.

Yangın Kapısı İhtiyaçlarınız İçin Aşağıdaki Adresleri Ziyeret Edebilirsiniz.

http://www.istanbulyanginkapisi.com  http://www.yanginkapisiimalati.com   http://www.yanginkapisi.org http://www.yanginkapilari.net   http://www.yanginkapisi.net   http://www.yanginkapilari.org http://www.istanbulsackapikasasi.com   http://www.yanginmerdiveni.net   http://www.sackapikasa.com http://www.istanbulcatitamiri.com