Doğru Yere Konumlandırılan Yangın Merdiveni Tahliyeyi Kolaylaştırır

Doğru Yere Konumlandırılan Yangın Merdiveni Tahliyeyi Kolaylaştırır

Yangın anında yangın merdiveni konumuna göre tahliyelerin de kolaylaşması mümkündür. Tasarım yapılırken insanların yoğun olarak bulunduğu ve kullandığı alanlara yakın yerlere merdivenler konumlandırılabilir. Bu yolla yangın anında tahliye daha kolay gerçekleşmektedir. İnsanların rahatlıkla dumansız alana geçmesi ve yangın alanından uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Aynı zamanda yangın anında yoğun bir panik ortamı oluşur. Bu anda insanların çıkış kapılarına ulaşması da bir izdihamı önleyecek ve tahliyenin daha doğru şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Bu sayede her şey daha kolay olacaktır.

Doğru Yere Konumlandırılan Yangın Merdiveni Tahliyeyi Kolaylaştırır

Konumlandırılması doğru yapılan yangın merdiveni ile insanlar çok daha kolay dışarı çıkarılabilir. Burada dikkat edilecek birkaç unsur vardır. Öncelikle insanların çok fazla yoğun olarak bulunduğu yerler tespit edilmelidir. Bir apartmandan bahsediliyorsa tüm dairelerin ulaşabileceği yere konumlandırma yapılmalıdır. Bir fabrikada daha çok işçilerin çalıştığı ve kullanıma açık alanlara merdivenler yerleştirilmelidir. Depo gibi sadece ürünlerin bulunduğu ve çalışanların olmadığı yerlere yerleştirmek hem tahliyeyi zorlaştıracak hem de yanlış konumlandırmaya sebep olacaktır.

Panik Halindeki İnsanların Merdivene Ulaşması Kolaylaşıyor

Panik halinde insanlar yangın merdiveni ile bir an önce dışarı çıkmak isteyecektir. Fakat burada yangın merdiveni ile bulundukları yer arasında mesafe olması sorunlara, yaralanmalara yol açabilir. Bunu engellemek adına mutlaka uygun yerlere yangın merdiveni konumlandırması yapılmalıdır. İnsanların rahatlıkla dışarıya çıkması sağlanmalı ve tasarım bu şekilde tamamlanmalıdır.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.